Mátrai Csodamanók

  • Időtartam:

    4 tanítási nap

Témacsomag leírás

4 napos erdei iskolánk helyszíne a Mátra, a harmadik évfolyammal jártunk ott. Célunk volt, hogy a gyerekek minél több saját élményen keresztül ismerjék meg a Mátra élővilágát, emellett rengeteg játékon keresztül fejlesszük az együttműködési és egyéb szociális készségeiket. Az alábbi program-összeállítás a feltöltött mellékletek segítségével akár egy az egyben megvalósítható, mint erdei iskola. A témacsomag rövid összefoglalója megtalálható a https://www.reformatus.hu/data/documents/2019/09/05/1-48_vegso.pdf oldalon. Az itt bemutatott modult ötletadónak szánjuk. Mindenkit arra biztatunk, hogy adaptálja a saját körülményei és lehetőségei szerint. A témacsomag részletesebb tanulmányozásához a következő lépéseket ajánljuk: • „Erdei iskola” c. dokumentum letöltése. • Az „Erdei iskola” alapján a teljes folyamat áttekintése, a mellékletek letöltése, amelyek a „Kinyomtatható tanulási eszközök” alatt találhatók.

Fejlesztési célok

Célunk, hogy a tanulóink szerezzenek konkrét ismereteket… • egy új tájegység megismerése – a Mátra. • a helyi növényi és állati életközösségekről. • az élővilág szerveződéseinek szintjeiről. • az élőhely- testfelépítés- életmód kapcsolatáról mind az erdő, mind pedig a víz-vízpart témakörben. • a használati tárgyak – anyagaik közti összefüggésekről. • a természetben élő emberek természettel való kapcsolatáról. • az ember természetátalakító működéséről. • a vízvédelem fontosságáról. • a vizek tisztaságáról. • térképismeretről. • a felszíni formákról.

Kerettantervi tematikai egység

Szükséges eszközök

vékony madzag, egyszer használatos poharak, nyomtató, kartonpapírok, kartonpapírok

Kulcsszavak

erdei iskola, Mátra, erdő, víz és vízpart, növény- és állatvilág, felfedező tanulás, élményközpontúság

Felhasználható tanulási eszközök